İmamoğlu Chp’lilere ayırmadığı zamanı o isme ayırdı


CHP’lilerin randevu taleplerini cevapsız bırakan ve bu davranışı sonucu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na şikayet edilen İBB Başkanı İmamoğlu, kendi partililerine ayırmadığı zamanı, adı FETÖ ile ilişkilendirilen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’na ayırdı. İkili, Florya’da bir balıkçı restoranında, toplantı halinde görüntülendi.

CHP’li milletvekillerinin, ilçe belediye başkanlarının hatta aynı çatı altında bulunduğu İBB’li meclis üyelerinin dahi görüşmek için randevu alamadığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, adı FETÖ ile ilişkilendirilen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile yemekli toplantıda görüntülendi.

Parti içindeki isimlerin görüşme taleplerini geçiştiren ve bu davranışının sonucunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şikayet edilen İmamoğlu, Ümit Özdağ’ın hakkında “FETÖ’cü” dediği Kavuncu ile Florya’da bir balıkçı restoranında bir araya geldiği görüldü. Ekim ayında gerçekleşen bu görüşmede İmamoğlu ile Kavuncu’nun saatler süren bir toplantı yapıldığı gözlemlendi.

ÖZDAĞ, KAVUNCU HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili olarak partinin kuruluş aşamasında Meral Akşener’i “Bu arkadaşın FETÖ’cü sivil toplum örgütünde bağı olduğuna dair bilgi var, bunu kurucu yapmayalım ” diyerek uyardığını söylemişti. Kavuncu hakkında, “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış.” ifadelerini kullanan Özdağ, bu açıklamaları sonrası İYİ Parti’den ihraç edilmişti.