Chp’li ismin o fotoğrafları ifşa oldu


Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’un, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyon kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandığı soruşturmada flaş detaylar ortaya çıktı. Yavuz’un terör örgütü PKK’nın kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım’da HDP’li bazı ilçe yöneticileriyle birlikte örgütün sözde bayrağı ve yöneticilerinin fotoğrafının önünde poz verdiği belirlendi.

Cihan Yavuz ve diğer şüphelilerden ele geçirilen dijital materyaller üzerindeki inceleme tamamlandı.

Yavuz’un, PKK/KCK propagandası yaptığı, insanları örgütlediği, oluşturduğu sosyal medya ve mesaj gruplarından örgütsel çağrılarda bulunduğu, operasyonlarda etkisiz hale getirilen te’röristlerle ilgili başsağlığı mesajı yayımlayarak cenaze süreçlerini takip ettiği belirlendi. Yavuz’un, 2 Ağustos 2016’da HDP İstanbul İl Eş Başkan Yardımcısıyken, Diyarbakır Sur’daki operasyonlarda etkisiz hale getirilen bir te’röristle ilgili oluşturduğu WhatsApp grubundan, “Bir önceki dönem Sultanbeyli Eş Başkanı Rüstem hevalin oğlu Sur’da şehit düşmüş. Haberi yeni ulaştı” ve “İlçe yönetimiyle birlikte ailenin yanındayız” mesajı paylaştığı tespit edildi.

HDP İlçe yönetiminde de bulunan Muhittin Aslanboğa’nın el konulan dijital materyallerinde geriye dönük incelemelerinde Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’un PKK terör örgütünün sözde kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım’da bir Whatsapp grubunda kendisinde bulunduğu bir fotoğrafın paylaşıldığı tespit edildi.

Sabah’ın haberine göre emniyet güçleri tarafından mercek altına alınan söz konusu fotoğrafın 27 Kasım 2016’da çekildiği belirlenirken, fotoğrafta Cihan Yavuz, Nadir Yıldırım ve Muhittin Aslanboğa’nın yer aldığı görüldü. Fotoğraftaki kadının ise ise Yurdusev Özsekmenler olduğu kaydedildi.