Cem Küçük olay anını anlattı


Cem Küçük, dün gece balık yediği restoran önünde 7 kur-şunla öld-ürülen sunucu Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ci-nayetini canlı yayında ayrıntılarıyla paylaştı.

Cem Küçük, sunucu Ece Erken’in eşi ve Beşiktaş’ın eski yöneticisi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun dün gece İstanbul’un Bakırköy ilçesi Yeşilköy semtinde bir balıkçı restoranının çıkışında 7 kur-şun ile öld-ürüldü. Kan kaybıyla ö-len Şafak Mahmutyazıcıoğlu ci-nayeti ile ilgili ilk bilgileri Cem Küçük sabah canlı yayınında verdi.

Ci-nayette Mahmutyazıcıoğlu’nun şoförü de ayağından yaralandı. Mahmutyazıcıoğlu’nun bel altından 7 kur-şun aldığını söyleyen Cem Küçük, maktulün kan kaybı sonucu hayatını kaybettiğini belirtti. Mahmutyazıcıoğlu’nun yanına geldiği iki kişiyi tanıdığını söylediğini aktardı.

Cem Küçük, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ci-nayetine ilişkin şunları söyledi:

“Şafak Mahmutyazıcıoğlu dün akşam 12.30 sıralarında uğradığı sal-dırı sonucu hayatını kaybetti. Yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Niçin öld-ürüldüğüne dair henüz bir bilgi yok. İstanbul polisi ka-tilleri yakalamak için bütün mobese kameralarını inceliyor ve geniş bir soruşturma yürüttüğünü söyleyelim. Gelen bilgiler şu yönde; tam 12.20-25 geçe gibi çıkacakken yanına iki kişi konuşmak için restorana geliyor, konuşmak istediklerini söylüyor. Şafak Mahmutyazıcıoğlu iki kişiyi tanıyormuş yani tanıyorum bunları demiş. 45 dakika konuşmuşlar orada. Üçüncü bir kişi daha gelmiş ve önce şoförünün ayağına sıkmışlar. Onun herhangi bir hayati tehlikesi yok. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun da bel altına 7 kur-şun atılmış bel üstünde veya kafasında herhangi bir şey yok ama kan kaybından ve kur-şunlardan biri de damarını yırttığı için hayatını kaybetmiş. Durum bu. İstanbul polisi olayı soruşturmaya devam ediyor bu ci-nayetin niçin işlendiği daha sonra ortaya çıkacak.”