İmamoğlu’nun balık restoranı savunması


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKOM’da açıklamalarda bulundu. Kar yağışının İstanbul’u esir aldığı anlarda saatlerce balıkçıda yemek yiyen ve bu durumun gizlenmesine mani olamayan İmamoğlu, “Gizli bir yemek değildi.” açıklamasında bulundu.

Pazartesi günü İstanbul kar yağışının etkisi altına girdi. İBB’nin zamanında önlem almaması ve koordinasyon eksikliğiyle birlikte bu durum adeta bir çileye dönüştü. İstanbulluların bu ihmalkarlıklardan dolayı yollarda mahsur kaldığı saatlerde ise İBB Başkanı İmamoğlu’nun balık restoranında saatlerce vakit geçirmesi büyük tepkilere yol açtı.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK!

İstanbul’un olağanüstü bir afet durumuyla karşı karşıya kalma anlarında belediye başkanının balık restoranında keyif yapmasını normal bir olaymış gibi lanse etmeye kalkan İmamoğlu, bu skandalı şu sözlerle savundu:

“Gizli bir yemek değildi. Bir büyükelçi ile Türkiye’nin en yoğun ilişkide bulunduğu bir ülkenin büyükelçisiyle yenilen bir yemekten bahsediyoruz.

Karla mücadele kadar başka ülkelerin büyükelçileri ile ilişki kurmak da benim görevimdir. 23 yıldır müdavimi olduğum bir mekana gittik. Yemeğin gündem olmasını şaşkınlıkla izliyorum. Belediye başkanının 2 saat başka yere gitmesi normal.”

12 SAAT YALANI

24 Ocakta başlayan kar yağışının ardından 12 saatte yollarda akışkanlığı sağladıklarını belirten İmamoğlu. “Bu başarılı bir zaman dilimidir. Hızlı ve kaliteli bir çalışma yapılmıştır.” dedi ancak İstanbul’da 25 Ocak günü de binlerce kişi yollarda mahsur kaldı.