Fotoğraftaki mekanın sahibi konuştu


İstanbul karla mücadele ederken İBB Başkanı’nın lüks bir balıkçıda fotoğraflarının çekilmesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Dün başlayan kar yağışı nedeniyle İstanbul’da, İBB’nin tedbirlerde yetersiz kalması sonucu trafik pek çok noktada adeta durma noktasına geldi.

Toplu taşıma araçlarıyla evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar perişan oldu. Kalabalık, metro istasyonları ve metrobüs duraklarında izdihama neden oldu.

İnsanlar yollarda mahsur kalmışken çözüm için adım atması beklenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun o esnada lüks bir balıkçıda yemek yemesi tepkilere neden oldu.

Daha önce de İstanbul’daki yaşanan kriz sonrası İmamoğlu’nun kayak tatili yapması bu tepkilerin çığ gibi büyütmüştü. Ekrem İmamoğlu balıkçıdaki fotoğrafı hakkında açıklama yapmazken, sosyal medyada başta Fazıl Say olmak üzere İmamoğlu taraftarları bu fotoğrafın yalan olduğunu ve dün çekilmediğini ileri sürdü.

BALIKÇININ SAHİBİNE SORULDU

Ancak İmamoğlu’nun balık yediği restorantın sahibi fotoğrafın doğru olduğunu onayladı. Konuyla ilgili Gündeme Dair Her Şey haber sitesi isminin Kahraman Balıkçısı olduğu restorantın sahibi ile konuşarak, fotoğrafların doğru olup olmadığı iddiasını sordu.

“BENİM ADIM KAHRAMAN YALAN OLMAZ”

Rezervasyonun bir ay önce yapıldığını fotoğrafın da dün akşam çekildiğini söyleyen restoran sahibi “Benim adım Kahraman, Allah’ın bir olduğunu söylerim ben” diyerek fotoğrafın doğruluğunu teyit etti.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci ve Halk TV yorumcusu Murat Ağırel de İmamoğlu’nun balıkçı ziyaretini doğruladı. Fotoğrafın doğruluğunun ortaya çıkması sonrası ise akıllara sanatçı Fazıl Say’ın paylaşımını getirdi.