Ayçiçek yağına dev indirimi açıkladılar


Temel gıda fiyatlarında yapılan KDV indiriminin ardından ayçiçek yağı fiyatlarına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından bir indirim daha yapıldı. TMO, 5 litrelik ayçiçek yağının fiyatı son indirimlerle birlikte 90 TL’ye yaklaştı.

Zincir marketlerde 109 TL’den satılan ayçiçek yağı KDV indirimi öncesinde 120 TL’ye kadar dayanmıştı. 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatı KDV indirimi sonrasında 111 TL’ye çekilirken, alım gücü giderek zorlanan vatandaşlar fiyat oyununa büyük tepki gösterdi.

Ayçiçek yağı fiyatlarındaki artışa karşı daha önce indirim yapan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), beş litrelik sıvı yağı 99 liradan satışa sunmuştu. KDV indirimi sonrasında TMO’dan bir indirim haberi daha geldi.

92,50 lira oldu

Toprak Mahsülleri Ofisi ayçiçek yağında 6,50 TL indirim yaptı. Litresi 20 TL’ye kadar düşen ayçiçek yağını TMO, KDV’de yapılan yüzde 7’lik indirimin ardından 92,50 TL’ye düşürdü.

Peki bu fiyata nereden ayçiçek yağı satın alabilirsiniz? TMO marka ayçiçek yağı, TMO ofislerinde, PTT AVM ve Tarım Kredi Kooperatiflerinde satışa sunuluyor.