Terör ateşi artık dinsin


Türkiye’yi yönetenlerin, özellikle siyasi iradenin, ne yapıp edip terörü durdurması gerektiğini vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Önümüzü göremiyoruz. Yarın ne yaşanacağını hiç kimse bilmiyor. Bu olayların ne zaman son bulacağı hakkında kimse bir şey bilmiyor. Bu da bizim yüreğimizi kanatıyor” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana, her hafta Cuma günü ‘Halk Günü’ toplantısı gerçekleştiren ve halkla buluşan Başkan Soner Çetin, toplantıdaki konuşmasında, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek, ölümlerin son bulması ve terör olaylarının sona ermesi için toplumsal barış çağrısında bulundu.

BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI

Terör olaylarının her geçen gün can almaya devam ettiğini belirten Başkan Çetin, “Artık toplum da yoruldu, biz de yorulduk. Devleti yönetenlerin, siyasi iradenin, ne yapıp edip, bu terörü, bu ateşi, anaların ağlamasını durdurması lazım. Kötü olan ise terör olayları nedeniyle önümüzü göremiyoruz, ne olacağını bilen hiç kimse yok. Yarın ne yaşanacağını hiç kimse bilmiyor. ‘Şu sürede, şu olacak’ diyebilen hiç kimse yok. Bu da, tabi ki yüreğimizi kanatıyor.
Türkiye’deki toplumsal barış ve kardeşlik duygularını ön plana çıkarmamız gerekiyor” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA ÖRNEK MESAJ

Toplumsal barış, birlik ve beraberlik konusunda, geçtiğimiz hafta Çukurova Belediyesi öncülüğünde toplanan hemşehri dernekleri toplantısını örnek gösteren Başkan Soner Çetin, “Hemşehri dernekleriyle yaptığımız toplantının asıl amacı, bu derneklerimizin kendi memleketlerine ait kültürlerini ve yöresel ürünlerini tanıtmaları için panayır havasında etkinlikler düzenlenmesini konuşmak, farklı kültürleri buluşturmaktı. Ancak, Trabzonlular Dernek Başkanı çok güzel bir konuşma yaptı. Herkesin el ele tutuşmasını ve birlik, beraberlik mesajı vermesini istedi. Orada bulunan herkes, el ele tutuşarak, ellerini havaya kaldırdı. O görüntü, dünyaya, Türkiye’ye örnek olacak bir mesajdı. Bu günlerde, birlik ve beraberlik duygularını yansıtması açısından çok önemliydi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir