Doğruhaber’e molotoflu silahlı saldırı


Türkiye’de Hizbullah cemaatine yakınlığıyla bilinen Doğruhaber gazetesinin İstanbul Esenler’deki binasına saldırı düzenlendi. 

Yüzü maskeli kişi ya da kişilerce yapıldığı bildirilen saldırıda molotof kokteyli ve silahlar kullanıldı. 03.10 sıralarında düzenlenen saldırıda binaya ateş açıldı. Kurşunlar, camlara isabet ederken olayda can kaybı yaşanmadı. 
MOLOTOF ATTILAR
Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre saldırgan ya da saldırganlar binanın giriş bölümünde bulunan noktalara da molotof kokteyli attı. Fiber kabloların bulunduğu alanda yangın çıkarken doğalgaz tesisatı da hasar gördü. Çıkan yangının çalışanların müdahalesi ile söndürüldüğü bildirildi.

İstanbul Esenler’de bulunan Doğruhaber Gazetesi‘nin bulunduğu binada aynı zamanda aynı yayın grubuna ait Rehber Tv ve dergi de bulunuyor. 
GÜNLÜĞE GEÇECEKTİ
Haftalık olarak yayınlanan Doğruhaber gazetesi 1 Kasım itibariyle günlük olarak yayına başlamayı duyurmuştu. Görgü tanıkları, maskeli iki kişinin olayı yaptıktan sonra kaçtığını söylerken olay yeri inceleme polisi kamera kayıtlarını inceleyip olayla ilgili soruşturma başlattı. Saldırı sonrası gazetenin internet sitesinde yer alan haberde ise “Saldırının Doğruhaber gazetesinin günlüğe geçmesinden bir hafta önce olması basının susturulmasına yönelik bir çaba olarak değerlendiriliyor” ifadeleri yer aldı.Haberyirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir