Son selamları oldu: Cinderes merkezinde İHA’lar böyle vurdu (VİDEO)


SURİYE, Halep (HABERYİRMİ) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında İHA’lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK mensuplarının meskun mahallerden Türkiye’ye yönelik saldırılarını gözler önüne serdi. Hatay, Reyhanlı ve Kilis’te bugüne kadar 7 sivilin öldüğü, 113 sivilin de yaralandığı saldırıların failleri İHA’lar tarafından görüntülendi. İHA’nın izlediği YPG timi, girdiği kapalı alanda imha edildi.

Cinderes’ten sınıra atış yapan YPG timi, İHA’larla izlenip, girdiği kapalı alanda imha edildi. 
Afrin’in batısındaki Cinderes’in kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli üç militan görülüyor. Bu sırada, uçaksavar yüklü bir araç da teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor. 
Militanlar, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Hedef gözeterek atış yapan teröristler, bulundukları bölgeden hızlıca uzaklaşıyor. 

İHA tarafından adım adım takip edilen militanlar bir süre sonra YPG/PKK’ya ait örgüt karargahına ulaşıyor. Örgüt karargahında başka militanların da bulunduğu görülüyor.

Görüntülerde dikkat çekici başka bir ayrıntı da, militanların İHA’ların karargahın görüntüsünü çekememesi ve görüş açısını kapatması için lastik yakmaları.
İHA’lar tarafından takip edilen ve görüntülenen militanların saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargahı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor.
24 günde Afrin’den Türk topraklarına 98 roket ve havan atıldı.
YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra 21 Ocak’tan bu yana Hatay ve Kilis’te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2’si Suriyeli 7 sivil hayatını kaybetti, 113 kişi yaralandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir