İdlib’de bombalı suikast: Polis şefi öldü

Suriye’nin İdlib kenti kuzeyinde muhalif güçlere bağlı polis şefine yönelik bombalı suikast düzenlendiği bildirildi.


SURİYE, İdlib (HABERYİRMİ) -Suriye’nin İdlib kenti kuzeyinde muhalif güçlere bağlı polis şefine yönelik bombalı suikast düzenlendiği bildirildi.

Suriye’nin muhaliflerin kontrolündeki bölgesi olan İdlib iline bağlı Dana beldesinde düzenlenen bombalı suikastta bölgenin polis şefi hayatını kaybetti.

Polis şefi Ahmed el Caro, arabasına bindiği sırada aracın altına daha önceden yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

Patlamada Caro’nun olay yerinde öldüğü ifade edildi.

Polis şefinin hedef alınan aracı:

 

 

 

 

 

 

 

 

Çatışmalar yerini suikastlara bıraktı

Suriye’de çatışan muhalif gruplar Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) ve Tahrir Suriye Cephesi (TSC) ile Sukuru’ş Şam grubu arasında sağlanan ateşkes anlaşmasından hemen sonra muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde suikast saldırıları patlak verdi.

Ateşkesin başladığı günden bu yana düzenlenen suikastlarda aralarında muhaliflerin yöneticilerinde bulunduğu 15 kişi öldü çok sayıda kişi de yaralandı.

Ateşli silah ve el yapımı patlayıcılarla düzenlenen suikastlarda Türkistan İslam Partisi’ne (TİP) bağlı muhalifler de hedef alınıyor. TİP, HTŞ’ye yakınlığıyla biliniyor. Ayrıca Doğu Türkistanlı savaşçılardan oluşan muhalif grup, yaşanan iç çatışmada HTŞ saflarında yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir