İsrail’i boykot etmek kararname ile yasaklandı


ABD, Louisiana  (HABERYİRMİ) – ABD’nin Louisiana eyaletinde çıkarılan kararnameyle İsrail’i boykot etmek yasaklandı.

Demokrat Partili Louisiana Valisi John Bel Edwards, salı günü imzaladığı kararnamede özellikle İsrail ve Yahudilik karşıtı BDS örgütünü hedef alan bir ifade kullandı.

Şalom’da yer alan habere göre kararnamenin yürürlüğe girmesi sonrası basına bir açıklama yapan Edwards, “İsrail ABD’nin Ortadoğu’daki en büyük müttefiki ve bölgedeki tek demokrasidir. İsrail ile olan geçmişe dayalı dostluğumuz hem ABD’ye hem de eyaletimize sayısız fayda sağlamıştır. İsrail’i boykot etmek bu dostluk ilişkisine zarar verme girişimidir. Louisiana’nın da İsrail’i boykot etmenin yasak olduğu ABD’nin 25 eyaleti arasına katılmasından son derece mutluyum” dedi.

Houston’da Nikki Haley’e İsrail protestosu yapılmıştı

Donald Trump yönetiminde İsrail’in en güçlü savunucularından biri olarak öne çıkan ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley’e, Houston Üniversitesi’nde yaptığı konuşma sırasında tepki yağmış, öğrenciler Haley için, ”Nikki Haley, ellerinde kan var. Yerel halkların soykırımına imza atmaya devam ediyorsun. Sen teröristlerin ve sömürgecilerin suç ortağısın” sloganları atmıştı.

Diğer taraftan İsrail Filistin’e bomba yağdırmaya devam ediyor.

İsrail savaş uçakları Hamas’a bağlı iki askeri bölgeyi bombaladı

İsrail savaş uçakları akşam saatlerinde Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait Ayn Calut ve Haşşaşin bölgelerindeki iki merkezi hedef aldı.

Filistin sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre söz konusu saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

İsrail tarafından ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir