Kaftancıoğlu safını belli etti


CHP’de 24 Haziran seçimlerinden sonra büyük bir kriz patlak verdi. Bir tarafta Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler diğer taraftan İnceciler… Tartışmaların odağındaki isim CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise şimdiye kadar tarafını belli etmeyerek sessiz kalmayı tercih etmişti.

KAFTANCIOĞLU SAFINI BELLİ ETTİ

Canan Kaftancıoğlu dün yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu’ndan yana cephe alarak kurultay tartışmalarına son verilmesi gerektiğini belirtti. Kaftancıoğlu, “Enerjimizi parti içi gündemlere harcayıp kurultay sürecinde heba etmek yerine, yakın gelecekteki yerel seçimlere odaklanmak atılacak en doğru adım olacaktır” açıklamasını yaptı.

KAFTANCIOĞLU KURULTAY İSTEMİYOR

Canan Kaftancıoğlu, olası kurultaya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Genel Başkanımızın yine büyük bir özveriyle karşısında iki kez aday olan Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini sağlaması da toplumdaki umut dalgasını artırmıştır. Seçim sonuçları üzerinde ortak bir değerlendirme yapmak üzere, danışma kurulları ve örgütümüzün parti içi toplantıları devam ederken, olağanüstü kurultay için çağrı yapılması, gerçekçi bir çözüm olmayacağı gibi asıl yapılması gerekenlerin önünde bir engel olacaktır.”

KILIÇDAROĞLU’NU YEDİRMEYİZ ÇIKIŞI

Parti içi tartışma ve değerlendirmeleri kişiler üzerinden değil, sistem ve geleceğe dönük yol haritası üzerinden yapmamız gerekmektedir. Böylesi bir bakışla süreci partimizin tüm kademelerinde objektif şekilde değerlendirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır.

“YEREL SEÇİMLERE ODAKLANALIM”

Yapılacak çok işimiz, alınacak çok dersimiz varken, enerjimizi parti içi gündemlere harcayıp kurultay sürecinde heba etmek yerine, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yapılacak objektif değerlendirmeler ve bu değerlendirmeler ışığında eksiklerimizi ortak akılla gidererek, yakın gelecekteki yerel seçimlere odaklanmak, atılacak en doğru adım olacaktır.

Bu, tüm Cumhuriyet Halk Partililerin tarihsel sorumluluğudur. Üyesinden yöneticisine tüm partililerimizi bu tarihsel sorumluluğa uygun davranmaya davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir