Erdoğan’dan operasyon açıklaması


Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esed güçlerinin Münbiç hamlesiyle ilgili “Suriye’nin Münbiç’e yönelik piskolojik bir eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırmak gibi bir durumun olduğunu biliyoruz.Ortada kesinleşmiş bir şey yok. 1 saat kadar önce arkadaşlarımızla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil. Tabi Rusya’nın bu noktada ciddi resmi makamların ifade ettiği gibi de orada da bu şekilde kesinleşmiş bir şey yok. ” açıklamasında bulundu.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

YARIN HEYETİMİZ MOSKOVA’YA GİDİYOR

Kaldı ki yarın sabah biliyorsunuz buradan benim heyetim Moskova’ya gidecek. Dışişleri Bakanım, Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım, dörtlü bir ekiple oraya gidecekler. Orada bu konuları etraflıca ele alacaklar. Ardından benim de sayın Putin ile hem telefon hem Moskova veya Soçi ziyaretim olabilir. Bunları çok ciddi olarak ele almamız gerekiyor.

TE-RÖR ÖRGÜTÜNÜN ÇIKMASI DURUMUNDA…

Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz. Münbiç konusunda sayın Obama döneminden başlayan süreç var. Obama verdiği sözü tutmadı. Biz bütün bunlara rağmen sabrettik. Trump döneminde tekrar gündeme geldi. Müşterek hareket içinde olabileceğimizi söyledi. Putin ile insani yardım konusunda atılabilecek adımları konuştuk. Şu anda gelinen noktada bu topraklar Suriye’ye aittir. Suriye’nin bölünmesine karşıyız. Bizim amacımız te-ör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Te-rör örgütlerinin çıkması halinde bize yapacak şey kalmaz.

PAKİSTAN’IN FETÖ’YÜ TE-RÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMESİ

Büyük önem arz ediyor. Söylenen böylece gerçekleşmiş oldu. FETÖ’nün te-rör örgütü olduğunu onlar da kabul ettiler. Bundan sonraki süreç kapatılan yerlerin bizim Maarif Vakfı’na devredilmesi süreci. Azerbaycan’da yine bazı olumlu gelişmeler var. Onların da bu gelişmelerle ilgili müjdelerini bu akşam yarın sizlere verebiliriz.

EKREM İMAMOĞLU’NUN RANDEVU TALEBİ

Benim kapım herkese açık. Ama bay Kemal’den izin alabilir mi bilmiyorum. Ama bay Kemal’den izin alırsa, seve seve karşılarım. Kahveyse kahveyse çaysa çay onu da ikram ederim.

İSTANBUL İLÇE ADAYLARI

Hedefimiz yarın büyükşehir belediye başkan adayımızla birlikte ilçeleri de açıklamak.