Chp’den Kılıçdaroğlu’na Akşener şikayeti


Akşener, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı”nın Iğdır’da tek aday çıkarması halinde mevcut adayı destekleyeceklerini açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP

Meral Akşener’in bu açıklaması çok konuşuldu. İyi Parti’nin ittifak içinde olduğu CHP’nin Iğdır Belediye Başkan Adayı Sözer Sayan da Akşener’in açıklamasına tepki gösterdi. Sayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Akşener’in sözlerinin kendilerini üzdüğünü belirtti.

“BU AÇIKLAMALARIN DÜZELTİLMESİNİ TALEP EDİYORUM”

Sözer Sayan şunları kaydetti:

“Ben Iğdır merkez belediye başkan adayınızım. İttifak yapmış olduğumuz İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hanımefendinin Iğdır ile hakkında defalarca TV kanallarında yapmış olduğu açıklamalar, (şayet MHP ile AK Parti birleşirse HDP kazanmasın diye Cumhur İttifakını desteklerim) şahsımı ve Iğdır il yönetimini derinden üzmüştür ve çalışma şevkimizi kırmıştır.
İyi Parti Genel Başkanı’nın Iğdır’da Cumhur İttifakını destekleme açıklamasının, Millet İttifakı ilkelerine uymadığını, Iğdır ilinde CHP’nin seçilebilecek bir adayının olduğunun hatırlatılmasını ve İyi Parti tarafından partimiz aleyhine yapılmış olan bu açıklamaların düzeltilmesini talep ediyorum. Gereğini saygılarımla arz ederim.”