Akşener paylaştığı Erdoğan fotoğrafıyla ülkücü imajını sarstı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyanın denetlenmesini istediklerini belirtmiş ve YouTube ile Netflix’in de kontrol edilmesini istediklerini söylemişti.

Muhalif kesim Erdoğan’ın sözlerinin sadece bir kısmını alarak sosyal medyanın tümden kapatılacağı algısı oluşturmaya çalıştı. Bunun üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Netflix dizileri üzerinden gençlere oynayan bir mesaj paylaştı.

KARŞILIKLI AÇIKLAMALAR

Akşener, Netflix’in Dark isimli dizisini izlediğini belirterek Erdoğan’a, “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın @RTErdogan” diye yazdı.

Erdoğan da cevaben, “Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Akşener ise Erdoğan’ın bu sözünü etiketleyerek, “Emin misin Sayın @RTErdogan?” mesajını paylaştı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diriliş Ertuğrul dizisinin setinde çekilen fotoğrafını kullandı.

MİLLİ SİNEMA AKIMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, merhum Yücel Çakmaklı tarafından kurulan “Milli Sinema akımı”nın devamı niteliğindeki Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman gibi dünya Müslümanlarının yakından takip ettiği dizi setlerinde çekilen fotoğrafını paylaşan Akşener, Türk İslam kültürüne tamamen muhalif içerikler üreten Netflix dizileri ile kıyasladı.

“ÜLKÜCÜ İMAJINA ZARAR VERDİ”

Akşener’in, Milli Sinema akımını temsil eden Diriliş Ertuğrul ile medeniyetimize tamamen muhalif dizileriyle ön plana çıkan Netflix’i bir tutması ülkücü kimliğini sarstı.

Haber7