Uluslararası Ticaret Hukuku Ne Demek


Uluslararası Ticaret Hukuku Ne Demek

Uluslararası ticaret hukuku başka ülkelerde oturan şirketler ya da yabancı uyruklu kişiler arasında ürün ve hizmetler arasında uluslararası ticari sözleşmeyi konu alan bir hukuk dalıdır. Küresel ekonomi durumunun hemen hemen her yere yayılması ve artış gösteren ithalat ve ihracat faaliyeti açısından uluslararası ticaret hukuku çokça bir öneme sahip olmuştur.

Bu hususta öncelikli olarak uluslararası ticaret hukukunun hem kamu hukuku hemde özel hukuk açısından belirli düzenlemelere tabi tutulur. Ticari açıdan uyuşma sağlamayan uluslararası çözüm sonucu korunma önlemi ve vergi kamu hukuku adı altında belirteceğiniz hususlar olarak bilinir. Ticaret hukukunun en başlıca özel hukuk açısından bilindiği konular ise uluslararası ticaret hukuku sözleşmesi, uluslararası nal satışı, kullanılan teslim biçimi, uyuşmazlığın çözümü ve ödeme şeklidir.

Uluslararası Ticaret Hukuku Hizmetleri Nelerdir?

Uluslararası ticaret hukuku hizmetleri daha çok türk şirketlerin uluslararası şirketler ile yapacağı ticari sözlerin hazır hale getirilmesi, yorumlanması ve düzenlenmesidir. Yabancı herhangi bir şirketin Türkiye’de yapmak istediği ticari konularda hukuki destek sağlama ve hukuki bir zemin oluşturma sizde detaylı bilgiyi https://beklerpartners.com/uluslararasi-ticaret-hukuku/ sitesinden öğrenebilirsiniz.