Yeni TBB Başkanı’nı Yakından Tanıyın


Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) yeni başkan seçilen Erinç Sağkan’ın biyografisinde yok yok. Gezi kalkışmasından DHKP-C ve LGBT’ye destek vermesine oradan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a düşmanlık etmesine kadar sicili oldukça kabarık.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına, 348 delegeden 182’sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan rakibi Metin Feyzioğlu’nu geride bırakarak seçildi. Ancak yeni başkanın karnesi kırıklarla dolu.

DHKP-C TE-RÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN Ö-LÜMÜNE ÜZÜLDÜ!

Erinç Sağkan DHKP-C terör örgütü üyesi Helin Bölek’in ölümüne üzülmüş ve bunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı. . Sağkan paylaşımında “Bizler hayatta kalmak için evlerimize sığınmışken, Helin sesinin duyulması için canını öne sürmüştü. Tek isteği vardı adil yargılanmak. Duyurmaya çalıştığı sesi bu düzene ölümünden daha çok korku verdi. Çok üzgünüz. HelinBölek” ifadelerini kullanmıştı.

GEZİ KALKIŞMASINA DESTEK VERDİ

Sağkan hain Gezi Parkı kalkışmasını da desteklemiş ve Sarısülük’ü anma törenine katılmışlardı. Sağkan yaptığı açıklamada “Gezi direnişinin 5. yılında Ethem Sarısülük’ün anmasındayız. Unutmadık, sorumlularının cezalandırıldığını görmeden bu mücadele bitmeyecek” demişti.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’I HEDEF ALDI

Sağkan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor.” sözlerinden şikayetçi olmuştu.

ANKARA BAROSU’NDA “LGBTİQ HAKLARI MERKEZİ’ KURULDU

Erinç Sağkan başkanı olduğu Ankara Barosunda “LGBT Hakları Merkezi”ni kurdurdu.