Mustafa Şen’den ittifak açıklaması geldi


AKP Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, konuk olduğu Adem Metan’ın YouTube programında “Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir” açıklamasında bulundu.

2023 Genel Seçimleri’nin yaklaşmasıyla birlikte partilerin ittifak çalışmaları da hareketlilik kazandı.

Bu kapsamda partisinin çalışmalarını anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Cumhur İttifakı’yla ilgili merak uyandıran açıklamalar yaptı.

Şen, “Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz” açıklamasında bulundu.

AK Parti’nin seçim öncesi bazı partilere ittifak teklifinde bulunacağını söyleyen Şen, “Bu seçimler sadece siyasi parti seçimi değil aslında. Seçimleri kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu tabii bizim vereceğimiz bir karar değil milletimizin vereceği bir karar bu yüzden hep sokaklardayız. Teşkilatlarımız hep sokaklarda, mahallelerde. 2023’ü kazanacağımızı düşünüyoruz. Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz, büyütmemiz de lazım.” dedi.