İdlib şehir meydanında 4 kişiye infaz


SURİYE, İdlib (HABERYİRMİ)- İdam cezası verilen 4 kişi Suriye’nin İdlib kenti şehir meydanında idam edilmek suretiyle infaz edildi.

İdlib kentinde bir dizi patlama ve suikast eylemine iştirak eden 4 kişi idam cezasına çarptırıldı.

Kaynakların aktardığına göre, bu kişilerden ikisi bomba yerleştirirken yakalandı. Araçlarında ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalar sonucunda çok sayıda patlayıcı ele geçirildi.

Fetih Medya’nın haberine göre, Halid Hüseyin isimli şahısın evinde yapılan araştırmada Esed rejimi ile bağlantılı olduğu bazı bilgi ve koordinatları rejime sızdırdığı tespit edildi.

İnfaz edilen kişilerin gösterdikleri yerlerde 36 adet fünye, patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve edevatlarla, 2 adet dürbün, 4 adet uzun namlulu silah ile bu silahlara ait bomba atar mermi ve mühimmatlar bulundu.

Şehir kaza mahkemesince yargılamanın yargılamanın ardından bu kişiler muhalifler tarafından Meydan Essuq (Çarşı meydanı’n)da infaz edildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TSK Menbiç’e girdi mi? O soruya yanıt ABD’dan geldi

TSK Menbiç'e girdi şeklindeki haberlere ABD'den açıklama geldi: Türk ordusu Menbiç sınırlarına hiç bir şekilde girmedi. TSK, Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına alınan bölge tarafında devriye görevi yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir