YPG’ye 48 saat süre verdiler: Aksi halde… (ÖZEL)


SURİYE, Halep (HABERYİRMİ) – Türkiye destekli muhalif unsurlar, Menbiç için yeni bir “operasyon odası” kurulduğunu duyurdu. Yayınlanan bildiride YPG‘ye 48 saat süre verildiği belirtilerek, aksi takdirde YPG‘nin yönetici kadrosuna yönelik yoğun eylemlere başlanacağı bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), desteği ile 24 Ağustos 2016’da başlatılan Fırat Kalkanı harekatı ile Halep’te IŞİD kontrolündeki alanları ele geçiren muhalif unsurlar, yeni bir “operasyon odası” kurulduğunu duyurdu. 
Ahrar-u Şam‘ın başını çektiği grupların Cerablus hattında kurduğu bu “odanın” YPG‘nin üst düzey isimlerini hedef alacağı ilan edildi.
Muhaliflerin, YPG’ye 48 saat süre verdiği “Menbiç’i teslim edin” bildirisi.
Yayınlanan bildiride “YPG’ye Menbiç’i terketmesi için 48 saat süre verildiği” belirtiliyor.    
Menbiç’in Fırat Kalkanı bölgesindeki sivil konseye teslim edilmesinin istendiği bildiride “48 saat içinde bu talebin yerine getirilmemesi halinde YPG’nin Menbiç’teki militanlarını ve lider kadrosunun hedef alınacağı” açıklanıyor.
Yayınlanan bildiri sonrasında YPG/PKK’nın Menbiç’teki sözde istihbarat şubesi başkanı, bazı militan ve liderlere yönelik tutuklamalara başladığı bildiriliyor.
Diğer taraftan, muhalif unsurlarca yayınlanan bildirinin, YPG için gerçek anlamda bir tehdit oluşturmadığı değerlendiriliyor. Zira YPG, uzun süredir Menbiç’e çok sayıda askeri yığınak yapmıştı. Konvansiyonel savaş haricinde, YPG’nin Menbiç’i terketmesini beklemek sahadaki gerçeklikle uyuşmuyor. HABERYİRMİ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir