Avukattan yeni açıklama


Geçtiğimiz günlerde oyuncu Deniz Çakır, başörtülü kadınlara sözlü ta-cizde bulunmuştu. Bunun üzerine kadınlar Çakır’dan şikayetçi olmuştu. Kadınların avukatlığını yapan Enes Bayraktar yeni bir açıklamada bulundu. Olayların iç yüzünün olduğunu yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Deniz Çakır, gittiği bir alışveriş merkezindeki başörtülü kadınlara sözlü ta-cizde bulunduğu haberleri Türkiye gündemine oturdu. Sözlü hakarete maruz kalan kadınlar Çakır, hakkında suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve oyuncu hakkında dava başladı. Ancak Çakır, sosyal medya hesabından açıklama yaparak olanları reddetti. Suç duyurusunda bulunan kadınların avukatı Enes Bayraktar şahitlerin ifadesi ve güvenlik kamerasını da açıklamasına ekleyerek bir kamuoyu açıklaması yaptı.

“DAHA FAZLASI YAŞANDI”

İşte Avukatın açıklaması;

“Geceye ilişkin kafenin kamera kayıtları ve görgü tanıkları mevcuttur. Olayın medyaya yansıması tamamen müvekkillerin dışında gelişmiş, ancak medyada yapılan çirkin benzetme ve hakaretler sebebi ile olayın çeşitli kişi ve kurumlarca farklı mecralara çekilmek istenmesinden dolayı kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı ile açıklama yapma gereği duymuşlardır. Yaşananlar sanatçı da olsa bir insanın zihin yapısı olarak toplumun çok gerisinde olabileceğinin göstergesidir. Yargıya intikal eden olayla ilgili soruşturma sırasında bütün gerçekler açıklığa kavuşacaktır. Müvekkiller öğrenci olmaları ve final haftasında olmaları sebebiyle dikkatlerini artık derslerine vermek istemektedirler. Çok üzülmüş ve yıpranmış olmakla birlikte yaşananların inanç ve yaşam tarzına saygı konusunda toplumu birleştirmesi müvekkillerin tesellisi olmuştur.” haber7