Erdoğan’dan çok önemli seçim açıklaması


Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

Olayın mahkeme süreci var. Bu işin 3 basamağı var. ilçe, il ve yüksek seçim kurulu var. YSK bu sürecin patronudur. Nihai kararı onlar verecektir. Sağolsun ağzı olan konuşuyor. Belli kariyeri olanlar da konuşuyor. Ben damdan düşerek geldim. Ben il ve ilçeden milletvekili seçilerek geldim ama YSK’nın kararı sonrası seçilemedim. Her parti itiraz sürecini çalıştırıyor. Şu anda Türkiye’de 30 tane Büyükşehir Belediyesi’nin 15’ini biz, 1 tanesini MHP aldı. Onlar da 14 tanesini aldı. Cumhur İttifakı olarak yüzde 53.3’tür. ABD ve Avrupa’nın önce hadlerini bilmesi lazım. Cumhur İttifakı ilçe belediyelerin yüzde 70’ini almıştır.

Millet Cumhur ittifakına gönlünü vermiştir. İstanbul’da 39 belediyenin 25’ini Cumhur İttifakı aldı. Meclis üyeliklerinde keza Cumhur ittifakı çok önce. Alınacak kararlar Meclis’ten geçecek.

ANITKABİR AÇIKLAMASI

Telaşa gerek yok. Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin Genel Başkanıyım. Bu ikisini beraber yürütmek zorundayım. Şimdi bir Anıtkabir olayı yaşandı. Sen mazbatını aldın mı? Orada protokol nedir bilmiyorsun. Sen o deftere nasıl yazması gerektiğini de bilmiyor. Şu andaki yaptığı işe protokol açısından yanlıştır. MSB o defteri çekti aldı. Bu seçimlerin nihai kararını YSK verecektir. Yüksek Seçim Kurulu kararını verince iş neticelenecektir.