Erdoğan’dan seçim resti


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Amerika ve Avrupa’nın içişlerimize karışamayacağını belirten Başkan Erdoğan, ”Cumhur İttifakı olarak yüzde 53.3’tür. ABD ve Avrupa’nın önce hadlerini bilmesi lazım.’‘ dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Olayın mahkeme süreci var. Bu işin 3 basamağı var. ilçe, il ve yüksek seçim kurulu var. YSK bu sürecin patronudur. Nihai kararı onlar verecektir. Sağolsun ağzı olan konuşuyor. Belli kariyeri olanlar da konuşuyor. Ben damdan düşerek geldim. Ben il ve ilçeden milletvekili seçilerek geldim ama YSK’nın kararı sonrası seçilemedim. Her parti itiraz sürecini çalıştırıyor. Şu anda Türkiye’de 30 tane Büyükşehir Belediyesi’nin 15’ini biz, 1 tanesini MHP aldı. Onlar da 14 tanesini aldı. Cumhur İttifakı olarak yüzde 53.3’tür. ABD ve Avrupa’nın önce hadlerini bilmesi lazım. Cumhur İttifakı ilçe belediyelerin yüzde 70’ini almıştır.

Millet Cumhur ittifakına gönlünü vermiştir. İstanbul’da 39 belediyenin 25’ini Cumhur İttifakı aldı. Meclis üyeliklerinde keza Cumhur ittifakı çok önce. Alınacak kararlar Meclis’ten geçecek.

Telaşa gerek yok. Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin Genel Başkanıyım. Bu ikisini beraber yürütmek zorundayım. Bu seçimlerin nihai kararını YSK verecektir. Yüksek Seçim Kurulu kararını verince iş neticelenecektir.

Rusya’ya 8 Nisan’da bir seyahatimiz olacak. S- 400 süreci başlıyor. Temmuz ayında parçaları alacağız. F-35’lerden iki tanesini almıştık. 3 ve 4.’sü de gelecek. İkili ticaret hacmi de gündeme gelecek.