Türkiye ekmek verdi, şimdi asker taşlıyorlar


Şanlıurfa Mürşitpınar Mahallesi’ndekiki çalışmalar sürüyor.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi ile Suriye’nin Kobani (Ayn El Arap) kenti arasındaki güvenlik duvarı çalışmaları sürdürülürken, Suriye tarafında toplanarak askerlere taş ve molotof kokteyliyle saldıran gurubun bekleyişi ve taşkınlığı devam ediyor. 

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi ile Suriye’nin Kobani (Ayn El Arap) kenti arasındaki güvenlik duvarı çalışmaları devam ediyor. Suruç merkezde hazırlanan beton bloklar TIR’larla Mürşitpınar Sınır Kapısına götürülüyor. Beton bloklar yoğun güvenlik önlemleri altında sınır hattına yerleştiriliyor. Türkiye’nin duvar örme çalışmaları devam ederken, Suriye tarafında çadır kurup yaklaşık 10 gündür terör örgütleri PKK, PYD ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıp taşkınlık çıkaran grubun bekleyişi de devam ediyor. Beton blokların getirilişi sırasında sınıra yaklaşıp engellemeye çalışan gruba asker ve polisler de tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederek uzaklaştırmaya çalışıyor.

2014 sonlarında IŞİD, bölgede 400’e yakın köyü ele geçirmiş, YPG Mürşitponar sınırkapısına sıkıştırılmıştı. Aynel Arap’ta YPG kontrolünde yaşayan 200 bine yakın kişi ise Urfa’ya alınarak kamplara yerleştirilmiş, 24 saat barınma, sıcak yemek ve sağlık yardımı yapılmıştı. 

Bölgede askere taşlı saldırılar gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir