Sezen Aksu’dan ilk açıklama geldi


Sezen Aksu’nun, 2017’de yaptığı bir şarkıya yeni klip çekmesinin ardından “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri büyük tepki çekmişti. Aksu, özellikle sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

SEZEN AKSU’DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Sezen Aksu Başkan Erdoğan’ın açıklamasından sonra sessizliğini bozdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Sezen Aksu, dün gece yazdığı ‘Avcı’ isimli yeni şarkı sözleriyle tepkilere yanıt verdi.

“DİLİMİ EZEMEZSİN”

“47 yıldır yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim” diyen Aksu’nun açıklamasında  sözleri şu şekilde:

“Merhaba, Öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket. Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz.

Aşağıdakini  dün gece (21 Ocak 2022) yazdım.

AVCI

Sen beni üzemezsin Zaten çok üzgünüm // Nereye baksam acı Nereye baksam acı // Ben avım sen avcı Vur bakalım // Sen beni sezemezsin // Dilimi ezemezsin // Nereye baksam acı // Nereye baksam acı // Kim yolcu kim hancı // Dur bakalım… // Beni öldüremezsin // Sesim, sazım, sözüm var benim // Ben derken ben herkesim”

Sezen