Anasayfa / Etiket Arşiv: afrinoperasyonu

Etiket Arşiv: afrinoperasyonu

Afrin ateş hattında: Son durum harita (4 Mart 2018)

Afrin son durum... Zeytin Dalı Harekatı'nda kritik sürece girildi. 20 Ocak'tan bu yana ilk kez Afrin'in dış savunma hatlarına ulaşıldı. TSK/ÖSO, Afrin'e giden Anayolun üzerinde bulunan ilçe merkezinin 8 km kuzeydoğusundaki Kafr Cenne köyüne ilerliyor. Afrin'in bu hattaki ilk savunma hattı konumundaki köyün kontrol altına alınmasıyla ilçe merkezi de ateş menziline girmiş olacak.

Devamını Oku

Dün Raco, bugün Şeyh Hadid! Sırada Cinderes var: Afrin son durum harita

cinderes-oso

YPG savunma hatları çöktü. Örgüt merkeze çekiliyor. Dün Afrin batısındaki Racu beldesini ele geçirdikten sonra bu sabah saatlerinde yine batıdaki Şeyh Hadid beldesinde kontrolü sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de farklı cephelerde ilerliyor. Şehh Hadid 4 kilometre kuzeyindeki Mustakan, Racu'nun 1.5 kilometre doğusundaki Hacı Halil köyü, Halilo, Soğulcak, ve Aranda köylerini ele geçirdi. Birlikler, yine batı hattında bulunan son belde Cinderes'e (Cinderesi) doğru ilerliyor.

Devamını Oku

Afrin son durum haritası (4 Mart 2018)

Afrin son durum haritası. 4 Mart 2018.

Afrin son durum haritası (4 Mart 2018)... Dün Afrin batasında Racu beldesini kontrol eden TSK-ÖSO unsurları bugün Şeyh Hadid beldesinin tamamında kontrolü sağladı. YPG militanları mevzilerini terkederek geri çekilirken, ÖSO unsurları Cinderes hattında ilerlemeyi sürdürüyor.

Devamını Oku

Afrin son durum: Şeyh Hadid düştü (4 Mart 2018)

TSK ve Öso, Afrin'de ilerlemeye devam ediyor. TSK/ÖSO güçleri, Afrin doğusundaki Şeyh Hadid beldesini ele geçirdi. Dün Meydan köy barajı çevrisinde bazı köyleri kontrol altına alan TSK ve ÖSO unsurları dakikalar önce beldeye giriş yaptı. YPG unsurlarının çatışmadan çekildiği bildirildi. TSK ve ÖSO Raco doğusundaki Hacı Halil köyünü kontrol altına aldı.

Devamını Oku

Türk ordusu Cinderes’e giriyor: Afrin son durum

Afrin son durum... Türk ordu birlikleri, Cinderes batı hattından beldeye girmeye başladı. Belde merkezindeki YPG hedefleri çok sayıda savaş uçağı tarafından vurulurken, Raco ve Cinderes'te YPG safında savaşan Esad rejim güçleri de savaş uçakları tarafından vuruldu. Çatışmalardan görüntü geçen ÖSO, ele geçirdiği rejim bayraklarını yakarken görüntülendi.

Devamını Oku