ABD’nin kilit ismi Menbiç hakkında açıklama yaptı

ABD savunma bakanının son dakika açıklamasında Türkiye ve Menbiç ana başlıkları var. ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Menbiç ile ilgili olarak Türkiye ile hemfikir olduklarını dile getirdi.


Türkiye’nın sınır dışı harekata katılmasının hemen akabinde ABD’den ülkemiz ve Suriye toprakları adına açıklamalar sürekli olarak gündeme gelmeye başladı. Bununla ilgili olarak son dakika gelişmesini haberyirmi.net ekibi olarak sizlere aktarıyoruz. ABD Savunma Bakanı Jim Mattis Menbiç ile ilgili olarak  Türkiye ile hemfikir olduklarını dile getirdi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Amerika’dan gelen bir açıklamada  YPG’ye ağır silah verilmediğini ve verilen silahların geri alınmayacağı açıklanmıştı. Bu tür açıklamalar elbette birbirleri ile çelişkilidir ama biz tarafımıza aktarılan detayları siz okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz.

ALINAN BÖLGELER YEREL HALKA BIRAKILACAK

Terör örgütünden kurtarılan bölgeleri ÖSO ve aynı zamanda yerel halkın içinden insanlar koruyor ve alınan bölgeler yerel halka tekrar geri veriliyor. En azından Türkiye’nin girdiği ve anbean halen teröristlerden temizlediği bölgelerde her türlü yaşam belirtisi kendisini göstermeye  başladı.

ABD’den gelen açıklamaları Türkiye pek dikkate almıyor ama elbette Menbiç tarafında bulunan Amerikan askerlerinden dolayı önem taşıyan konularında olduğunu söylemek doğru olacaktır. Savunma Bakanı Jim Mattis açıklamasında ayrıca Menbiç planı üzerinde çalıştıklarını söyledi ama son zamanlarda özellikle terör örgütlerinin bir alanda topladığı yönünde istihbarat bilgileri de geliyor.

TÜRKİYE SINIR DIŞINDA YALNIZ HAREKAT YAPIYOR

Yıllardır bütün ülkelere birleşme ve askeri operasyon yapma konusunda teklifler gönderen Türkiye’ye hiçbir ülkeden olumlu bir yanıt gelmemesi üzerine Türkiye tek başına adım atmak zorunda kaldı. Suriye’de teröristlerin temizliği şuan kahraman Türk askerleri tarafından yapılıyor ki Türk askerlerine gelişmiş teknoloji ve harp araçları üretmek için sanayimiz var gücüyle çalışıyor. Türkiye’nin yanında hiçbir ülkenin siyasi ve askeri gücü yok. Türkiye’nin yanında olmaya korkan ülkeler Türk askerinin önüne geçtiği anda yok olacaklarını bildikleri için sürekli olarak siyasi kararlar ile oyalamaya devam ediyorlar. Yorumlarınızı ve haber hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

2 Yorumlar

  1. Siteniz erişime mi engellendi?

    • Sitemizde altyapı yenileme çalışmaları olmuş ve bir süre erişim sorunu yaşanmıştır. An itibarıyla kesintisiz haber okuyabilirsiniz, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir